Pomniki i nagrobki marmurowe oraz granitowe Białystok.

Nagrobek jest zewnętrzną formą oddania hołdu naszym zmarłym. Pomnik jest również prostym sposobem na ładną ekspozycję grobu. Właściwie wykonany, z dobrze dobranego materiału, będzie służył przez długie lata. Dobrze wykonany nagrobek charakteryzuje się wysoką estetyką i łatwością utrzymania w czystości. Gładka, dobrze wypolerowana powierzchnia nie wymaga pracochłonnych zabiegów pielęgnacyjnych.

Nagrobki marmurowe i granitowe

Wykonując nagrobki marmurowe i granitowe na cmentarzach miasta Białystok i w okolicach, wiemy, które materiały dobrze znoszą warunki atmosferyczne w naszym klimacie. Szczególnie polecanym materiałem jest granit. Struktura sprawia, że jest on odporny na polski klimat – zmienne pory roku, wahania temperatury w przejściowych porach roku – od dodatniej po ujemną wraz z przechodzeniem przez zero i namarzaniem opadów atmosferycznych, promieniowanie słoneczne.

Oferujemy najlepszej jakości granity w różnych kolorach obejmujących paletę barw od czerni, przez szarości, zieleń, po pastele. Z racji na różne ustawienia kolorów na urządzeniach, zapraszamy do wizyty w naszym zakładzie i obejrzenia, jak wyglądają używane do tworzenia pomników materiały w naturze.

Pomniki nagrobkowe

Materiały, z których wykonane są pomniki nagrobkowe, najczęściej granitowe i marmurowe, są najważniejszym aspektem przy wstępnym planowaniu. Jednak sam materiał to nie wszystko, bo kamień jest specyficznym surowcem. Dobrze wykończony będzie służył bardzo długo, ale również łatwo zepsuć ten surowiec i sprawić, że będzie kiepski w eksploatacji, zwłaszcza wystawiony na warunki atmosferyczne.

Kamień lubi doświadczonych twórców, którzy znają jego właściwości, potrafią nadać mu odpowiednią formę i szlif, potrafią odpowiednio zamocować konstrukcję. Kamieniarstwo to zawód dla ludzi z pasją. Dzielimy się nią z naszymi klientami już przez dwa dziesięciolecia przekuwając w wiele produktów.

Świadczymy usługi w zakresie tworzenia:

  • pomników na zamówienie
  • pomników według indywidualnych projektów
  • pomników rzeźbionych
  • rzeźb pomnikowych.

Współpracujemy z projektantami, robimy wszystko, aby efekt końcowy zadowalał naszych klientów – wizualnie i eksploatacyjnie. Działamy na terenie miasta Białystok i w jego okolicach.
Zapraszamy do kontaktu z firmą, gdzie można uzyskać szereg porad dotyczących wyboru odpowiedniego nagrobka w zależności od warunków, które są w otoczeniu miejsca, gdzie ma powstać pomnik. Jest to o tyle ważne, że ma to wpływ na późniejszą eksploatację. Jako zakład z tak długą praktyką, mamy szeroką wiedzę i doświadczenie, które zapewnia naszym klientom zadowolenie z pomników przez długie lata.

Hurtownia pomników

Bogactwo wzorów, kolorów i rodzajów wykonywanych przez nas na przestrzeni 20 lat nagrobków, było impulsem do stworzenia i udostępnienia szerokiej oferty, z którą wychodzimy do klientów indywidualnych, jak również do innych firm. Hurtownia pomników w Białymstoku to duży wybór różnego rodzaju materiałów takich jak granit, marmur w bardzo dużej palecie barw. Czarne płyty, szare, brązowe, czerwone, zielone i jasne – pastelowe, wszystko to w najlepszym gatunku. Sprowadzane od bezpośrednich producentów kamienia..

Polecane materiały:

  • Polecam najwyższej jakości granity, ze względu na trudne warunki, na jakie będzie narażony kamień (warunki pogodowe, promieniowanie słoneczne, itp.).

Kolory kamienia:

  • Szeroki wybór, teoretycznie każdy kolor. Od ciemnych, czarnych, poprzez zielone i czerwone po jasne, żółte;

Usługa obejmuje wszystkie etapy: od przygotowania (cięcia, szlifowania, polerowania) kamienia po budowę nagrobka we wskazanym przez klienta miejscu.