Parapety Białystok

Jeśli ktoś uważa, że parapet jest mało ważnym elementem wykończeniowym, niech sprawdzi swoje wrażenia w pomieszczeniu pozbawionym parapetów. Okaże się, że właściwe wykończenie powierzchni podokiennych jest istotnym czynnikiem wystroju wnętrz. Materiały użyte do tego kształtują nastrój, elegancję, wrażenie czystości i nadają styl pomieszczeniu.

Parapety z kamienia

Parapety z kamienia może nie są w naszym kraju niczym nowym, ale znane są z mało reprezentacyjnej wersji z lastryko. Nie pielęgnowane stawały się porowate, chłonęły kurz, szczerbiły się i szpeciły zamiast zdobić. Na szczęście tamte czasy mamy za sobą i pod dachy, a ściślej mówiąc – pod okna – wkroczyły szlachetne formy kamienia – granity, marmury, trawertyny i konglomeraty kwarcowe. W naszym zakładzie kamieniarskim zajmujemy się wykonywaniem parapetów – cięciem na wymiar, szlifowaniem i montażem parapetów. Usługi realizujemy przede wszystkim w mieście Białystok i jego okolicach.

Parapety marmurowe

Planując wykonanie parapetów należy wziąć pod uwagę, gdzie będą trwale zamocowane. Jeśli będą to parapety wewnętrzne, mamy do wyboru większy wybór surowców. Wtedy można korzystać z mniej twardych materiałów, właściwie jest nieograniczony wybór kamienia. Należy jednak pamiętać, że mniej twarde surowce i bardziej porowate wymagają lepszej impregnacji i pielęgnacji.

Bardzo efektownym elementem wykończenia jest niewątpliwie marmur. Zachwyca swoimi barwami i niepowtarzalnym układem żyłek. Zrobiony na wysoki połysk dodaje wnętrzom elegancji, a przy tym optycznie je powiększa. Polecamy parapety marmurowe dla naszych klientów z miasta Białystok, są bardzo wdzięczne w obróbce, bo ich miękkość pozwala na uzyskanie finezyjnych kształtów.

Parapety granitowe

Naszym klientom, którzy zwracają się do nas z prośbą o wykonanie parapetów wewnętrznych lub zewnętrznych, zawsze polecamy parapety granitowe. Granit cechuje przede wszystkim bardzo niski stopień nasiąkania wodą. W polskim klimacie, zwłaszcza szerokości geograficznej, na której znajduje się Białystok, ma to ogromne znaczenie, bo duża część roku to czas dużej wilgotności i dużych wahań temperatury. Gdy materiał nasiąka wodą to staje się nieodporny na mróz, bo woda wnika w strukturę surowca, a zamarzając rozsadza go. Granit jest odporny na mróz, a po impregnacji praktycznie niezniszczalny. Będzie przez długie lata chronił elewację przed zawilgoceniem i zdobił budynek.

Parapety kwarcowe

Parapety kwarcowe są bardzo dobrym wyborem dla wszystkich tych, którzy szukają materiałów tańszych, ale bardzo dobrych jakościowo. Konglomerat kwarcowy składa się w ponad 90% z kamienia. mniejsze lub większe okruchy marmuru tworzą ciekawy wzór na powierzchni. Poza tym kwarc zachowuje większość cech kamienia, z którego jest wykonany. dzięki wykorzystaniu wypełniającej żywicy jest znacznie lżejszy od monolitu, dlatego konstrukcje, gdzie jest wykorzystywany, nie wymagają odpowiednich wzmocnień.

Nasz zakład kamieniarski zaprasza do wizyty wszystkich klientów z pobliskiego Białegostoku i okolic. Można tam zobaczyć wykorzystywane przez nas surowce, porównać i poradzić się przed podjęciem ostatecznej decyzji.

Zakres wykonywanych usług związanych z parapetami:

  • Parapety pod zabudowę;
  • Przygotowanie, cięcie na wymiar parapetów;
  • Montaż parapetów;

Polecane materiały do wykonania parapetów:

  • marmurowe;
  • granitowe;
  • kwarcowe;

Kolory kamienia:

  • Szeroki wybór kolorów w zależności od zastosowanego materiału.