Blaty kuchenne Białystok

Urządzenie pięknej i funkcjonalnej kuchni to nie lada wyzwanie. Taka inwestycja zazwyczaj łączy się z dużym wydatkiem, więc urządzający zwraca uwagę na każdy szczegół. Często to właśnie kuchnia jest sercem domu, zwłaszcza duża i niezwykle praktyczna. Dlatego większość klientów będących w trakcie remontu i tworzenia nowej zabudowy, najczęściej robi dobre rozeznanie co do niezawodnych sprzętów agd i armatury wodno-kanalizacyjnej, płyt meblowych i akcesoriów.

Ważnym elementem wystroju i wyposażenia kuchni są blaty kuchenne. Dobrze dobrane do frontów wprowadzają harmonię lub ciekawy kontrast. Muszą być odporne na środki czyszczące, wodę i czynniki mechaniczne.

W ostatnich latach rosnącym powodzeniem cieszą się blaty do kuchni wykonane z kamienia. Bogaty wybór kolorów i wzorów łączy się z ich właściwościami – twardością i wytrzymałością.
Nasz zakład kamieniarski wykonuje blaty i montuje na miejscu – na terenie miasta Białystok i w jego okolicach.

Blaty kuchenne granitowe

Prawdziwą próbą z jaką mierzą się blaty kuchenne jest oprócz wilgoci wysoka temperatura. Wybierając do swojej kuchni blaty kuchenne granitowe, można pożegnać się z podkładkami pod gorące garnki, bo granit jest twardy i odporny na ciepło. Niestraszne są mu też plamy z tłuszczu, wszechobecne w takim pomieszczeniu.

Ogromnym walorem estetycznym jest niepowtarzalność wzorów, czyli tzw. żyłek. Obecnie mamy możliwość sprowadzania różnego rodzaju granitów z państw Europy i Azji, które różnią się kolorami i strukturą.

Warto wybrać się do naszego zakładu, który jest w Białymstoku i obejrzeć proponowane rodzaje kamieni. Na miejscu służymy również radą, która może ułatwić podjęcie decyzji.

Blaty kuchenne marmurowe

Marmur jako skała metamorficzna podbija ludzkie serca od tysiącleci. Był i jest ozdobą wnętrz, dlatego zyskuje uznanie klientów jako element dekoracyjny domów. Jednym z zastosowań tego materiału są elementy do kuchenne marmurowe. W naszej ofercie dla miasta Białystok mamy cięcie, szlifowanie, wygładzanie blatów jak też montowanie i impregnowanie.

Przed każdą usługą wykonujemy pomiary, konsultujemy, a potem nadzorujemy na każdym etapie realizacji, aby całość była najwyższej jakości.

Blaty kuchenne kwarcowe

Ciekawą alternatywą bardzo atrakcyjną cenowo są kwarcowe blaty kuchenne. Powszechnie nazywane konglomeratem kwarcowym, uważane za sztuczny kamień, co nie jest prawdą. Skład konglomeratów kwarcowych to w ponad 90% kamień, 5% stanowi wypełniająca żywica. Taki materiał zachowuje większość pierwotnych właściwości kamienia. Dużą zaletą jest mniejsza do 20% waga. Stosując kwarc ma się większe pole do popisu w kwestii grubości blatu. Niewątpliwym atutem jest możliwość bezspoinowego łączenia, dzięki czemu blat prezentuje się estetycznie i nowocześnie.

Zachęcamy Państwa do wizyty w naszym zakładzie kamieniarskim, gdzie realizujemy zlecenia na terenie miasta Białystok. Na miejscu można obejrzeć i porównać właściwości interesujących Państwa materiałów. Mając wiedzę i doświadczenie, służymy Państwu radą, bo najważniejsze jest dla nas zadowolenie klienta, który przez długie lata cieszy się z dobrej inwestycji w swoje wnętrze.

Zakres wykonywanych usług:

  • Wykończenie kuchni w kamieniu;
  • Przygotowanie, cięcie na wymiar blatów;
  • Montaż blatu;
  • Montaż zlewów;
  • Zlewy kamienne;
  • Impregnowanie blatów.

Polecane materiały:

  • Powszechnie stosowanym materiałem na blaty kuchenne są kwarce, ze względu na ich dobrą odporność na wodę oraz dobre właściwości mechaniczne;

Kolory kamienia:

  • Szeroki wybór kolorów.