Kamień ścienny ozdobny Białystok

Projektując wnętrza, szukamy środków wyrazu w materiałach, które wykorzystywane są do realizacji wizji projektanta kierującego się indywidualnym gustem klienta. Jednym z nich, obecnie coraz częściej wykorzystywanym w różnego rodzaju pomieszczeniach jest również kamień.

Obecnie na rynku jest bardzo wiele różnego rodzaju gatunków kamienia, które można wykorzystać do wykończenia wnętrz. Często spotykany w obiektach sakralnych, budynkach użyteczności publicznej, wkroczył również do domów prywatnych. Można zastosować kamień na ścianę w pomieszczeniach różnego typu – przedpokojach, salonach, kuchniach i łazienkach. Używając tego materiału można podkreślić jakiś detal, wyróżnić daną płaszczyznę lub zastosować na większej powierzchni.

Nasz zakład kamieniarski oferuje wszystkim klientom bardzo duży wybór różnokolorowych marmurów, granitów i kwarców. Realizujemy zamówienia głównie na terenie miasta Białystok i w jego okolicach.

Kamień ścienny

Zastosowanie kamienia do wykończenia wnętrz nadaje pomieszczeniom elegancji i klasy. Kamień ścienny znajdzie szerokie zastosowanie dosłownie wszędzie. Kierując się doborem odpowiedniego materiału, należy zwrócić uwagę na przeznaczenie danego pomieszczenia, bo nie każdy kamień nadaje się do każdego pomieszczenia. Zastosowanie wewnątrz budynku pozostawia znacznie większy wybór niż przy elementach wystawionych cały czas na działanie wody i słońca. Niektóre z kamieni wymagają odpowiedniej impregnacji, ale i tak wykazują się lepszą trwałością niż inne materiały wykończeniowe.

Z naszego dwudziestoletniego doświadczenia w realizacji różnych zleceń na terenie miasta Białystok i w jego okolicach, doradzamy klientom najlepszy wybór materiału najlepszy do danego typu pomieszczenia. W pomieszczeniach o niskim poziomie wilgoci i mniejszej możliwości zabrudzenia polecamy kamienie miękkie, piaskowce, marmury i inne tego typu materiały. Kuchnie i łazienki wymagają twardego, bardzo dobrej jakości granitu, który doskonale znosi wilgoć i łatwy w utrzymaniu czystości.

Kamień ozdobny wykończeniowy: Marmur, Granit

Nasi klienci zlecają nam usługi na powierzchniach, gdzie kamień ozdobny jest głównym materiałem, jak też użyty jest jako element wykończeniowy. Przeróżne kolory i faktury są pięknym, stylowym surowcem, który może być używany zamiast glazury i terakoty w kuchniach i łazienkach. W takich przypadkach szczególnie polecamy granit, który jest twardą skałą magmową. Jego szczególną cechą cenioną w tego typu pomieszczeniach jest twardość i odporność na nasiąkanie wodą. W połączeniu z innymi materiałami np. szkłem pozwoli na uzyskanie stylowego efektu. Ilość możliwości zastosowania piaskowców, granitu, marmurów i innych tego typu surowców jest ograniczona jedynie wyobraźnią.

Wieloletnia praktyka w kamieniarstwie w połączeniu z pasją do tego zawodu daje Państwu wysoką jakość naszych usług na każdym etapie realizacji zlecenia w Białymstoku. Szczególnie ważne jest określenie Państwa potrzeb i dostosowanie do warunków, w jakich materiały kamieniarskie będą eksploatowane. Możecie Państwo liczyć na nasze praktyczne wskazówki, bo chcemy, aby każdy nasz klient cieszył się wieloletnim użytkowaniem naszych produktów.

Zakres wykonywanych usług:

  • cięcie pod wymiar
  • kamień na ścianę pod zabudowę
  • montaż

Polecane materiały:

  • granit
  • kwarc

Kolor kamienia:

  • szeroki wybór kolorów